počet produktů: 0
cena: 0 CZK (0 EUR)
možnosti plateb
počítadlo přístupů
online: 10
dnes: 123
týden: 815
produkty v akci
1 410 CZK (52.81 EUR)
2 021 CZK (75.69 EUR)
550 CZK (20.6 EUR)
1 440 CZK (53.93 EUR)
nejprodávanější produkty
1 446 CZK (54.16 EUR)
1 350 CZK (50.56 EUR)
2 178 CZK (81.57 EUR)
---------------------------------------------------------------------

ČASTÉ DOTAZY

Jak mohu získat ještě lepší cenu?

 

 

Je to velice jednoduché. Staňte se naším registovaným partnerem. Zaregistrujte se a kromě nejlepší ceny dostanete zdarma ještě mnoho dalších výhod. Nevěříte?

Převědčte se sami.

 

 

 

 

 

Kdy bude zásilka doručena ?

Pokud je zboží dostupné na centrálním skladu nebo na naší pobočce, bude zboží odesláno zákazníkovi do 24.hod za předpokladu, že objednávka bude v objednávkovém systému přijata do 12.00 hod. Zákazníkovi bude doručeno následující pracovní den v době mezi 8.00-17.00 hod přepravní službou.

Je-li objednávka přijata po 12 hodině, je skladové zboží odesíláno o jeden den později.

Je-li zboží dostupné na našem externím skladu, bude doručeno do 5-7 dnů. Pakliže zboží není momentálně dostupné na žádném z našich skladů a lze jej objednat, bude k zákazníkovi doručeno maximálně do 14. pracovních dnů ode dne přijetí objednávky.

V hlavní sezoně se vzhledem k velkému nárůstu objednávek může doba doručení protáhnout. 

 

Volá řidič přepravní služby předem ?

Ano. Každý řidič našeho přepravce má na doručované zásilce telefonní číslo zákazníka a před doručením zásilky by mu měl zavolat. V případě zdržení dodávky je zákazník rovněž informován telefonicky našimi operátory.

 

 

Jaká je dostupnost pneumatik ?

Stavy našich skladů jsou aktualizovány několikrát denně. Využíváme nejen kapacit našeho centrálního skladu, skladů na našich pobočkách, ale také výhradních online skladů a dostupností výrobců. Díky tomu je množství dostupného zboží opravdu obrovské. Online dostupnosti našeho zboží si prověřte přímo v našem obchodě.

 

Jsou uvedené ceny včetně DPH ?

 

Ano. Veškeré ceny uváděné v našem e-shopu jsou včetně DPH.

 

Kolik stojí dopravné ?

Cena dopravného je 100,- Kč vč. DPH za kus objednaného zboží. Minimální cena dopravného je 250,-Kč.

Za příslušenství se dopravné neúčtuje a to v tom případě, je-li součástí objednávky alespoň jedna pneumatika, plechové nebo hliníkové kolo.

Doběrečné a balné je ZDARMA.

 

Je možné zboží vrátit?

Ano, zboží je možné vrátit bez udání důvodu za přesně stanovených podmínek dle znění zákona 367/2000. 

Je nutné, aby zboží nebylo použité, montované, či jinak počkozené, aby součástí dodávky byl DAŇOVÝ DOKLAD.

Tato možnost se netýká zboží, které jsme zajišťovali " Na objednávku"- což je veškeré zboží z našich externích skladů.

 

DOT

 

Úvodem bych chtěl uvést, co to vlastně znamená DOT, což mnoho lidí ani neví.

DOT je DEPARTMENT OF TRANSPORT a jde o údaj, který se na pneumatiky uvádí z potřeby amerických trhů, jako jejich norma.

Paradoxně by tedy tento údaj v Evropě nemusel být, protože evropská legislativa uvádí povinnost normy E( na pneu uvedeno E a číselný kod, který nikomu, kromě výrobce nic neřekne),ale o DOT tam není zmínka, takže výrobci by pro Evropu tento údaj vůbec nemuseli uvádět, nicméně je to tak, jak je a my se s tím musíme všichni srovnat

 

Měli jsme možnost se setkat letos ve Finsku s testovacím jezdcem zkušebny společnosti ETRMA(The European Tyre and Rubber Manufacturers Association) SVENEM BAUMANNEM, při testování Kumho, který pro ETRMA už několik let testuje právě vliv stáří na životnost a kvalitu pneumatiky Bylo jím jasně řečeno, letní pneumatiky obohacené silikou(v podstatě všechny renomované značky už dlouhodobě používají siliku) dosahují optimálních vlastností mezi jedním až dvěma lety od data výroby (v tomto směru se bavíme o kvalitě směsi-dozrávání), ke změnám vedoucím ke snížení životnosti začíná postupně docházet 6-7 let od data výroby, ale opět uvedl, že rozhodující je skladování, které může optimální životnost pneumatiky zkrátit nebo prodloužit až o tři roky, nejdéle by se měly pneumatiky používat 10let, což často přežijí životnost některých vozů.

U zimních pneu je to vzhledem k rozdílné směsi trochu jiné, tam uváděl celkovou životnost 9 let, ke změnám vedoucím ke snížení životnosti dochází mezi 5-6 rokem od data výroby, ale opět vše je dáno kvalitou skladování.

 

Všimněte si, že se hlavně zmiňuje o změnách s vlivem na životnost, protože na můj dotaz, jak je to s kvalitou směsi vlivem času, tedy hlavně s prvky bezpečnosti, mi bylo řečeno, že z tohoto pohledu jsou ty změny velmi malé.

 

Ještě považuji za nutné uvést, jak to vlastně s výrobou pneu je z hlediska roku Tímto bodem reaguji na aktuální požadavky zákazníků na dodání pneu s DOT2013, Velmi obecně řečeno, letní pneu se vyrábí v zimě a zimní se vyrábějí v létě, zákazník si neuvědomuje, že pneumatika není rohlík, který pekárna peče každý den, tedy požadavek na pneu DOT2013 je naprosto mimo, většina letos dosud dodaných letních pneu od výrobců je pochopitelně DOT2012 protože výroba začala loni na podzim, zvláště pneu, které jsou vyráběny v ASII nebo jinde mimo Evropu, počínaje Bridgestone a Čínou konče, stráví na cestě mezi továrnou a uživatelem minimálně 3 měsíce až půl roku.Také výrobci uvádí, že dodávají pneu do dvou let stáří , tedy i ted se dodávají přímo od výrobců pneu s DOT2011, je tedy velmi složité na tyto nesmyslné požadavky koncových uživatelů reagovat, protože jsou naprosto neopodstatněné.

 

Naše společnost Vám přeje úspěšnou letní sezonu bez mnoha dotazů na DOT.